POLECAMYPOLECAMY

Alior Bank
Kredyt konsolidacyjny

  • spłata rozłożona nawet na 10 lat
  • dodatkowa gotówka na dowolny cel
  • konsolidacja kredytów nawet do 150 tys. zł bez zabezpieczenia

Kredyt parabankowy – Szybki pozyczki online-najlepsza chwilówka

Kredyt parabankowy, a w zasadzie – pożyczka pozabankowa – to sposób pozyskania pieniędzy dla osób, które nie mogą względnie nie chcą przechodzić formalności związanych z zaciaganiem zobowiązania w banku.

Jak to wygląda?

Kredyt parabankowy nie jest tak naprawdę kredytem – udzielac kredytów moga wyłącznie banki, które podlegają właściwej kontroli finansowej np. w sprawie oprocentowania.


Kredyt poza bankowy – sprawdź propozycje: pożyczka od ręki


Różnice w umowie kredytu i pożyczki

Pomiędzy szczegółami umową kredytu i pożyczki następują pewne różnice. Pierwszą główną jest forma umowy. Umowa pożyczki generalnie może być zawarta w formie dowolnej. Co prawda adekwatnie z art. 720 ust. 2 Kodeksu cywilnego w wypadku umów o wartości przekraczającej 500 zł powinna być określona pismem, co jednakże wcale nie oznacza, że niedotrzymanie tego wymogu będzie powodowało nieważność umowy.

Tymczasem umowa kredytu, zgodnie z art. 69 ust. 2 Prawa bankowego powinna być ona utworzona na piśmie i wyznaczać m.in. strony umowy; cel dla którego udzielono kredytu; normy i termin spłaty; stopień oprocentowania; stopień prowizji.

Szukaj
Kategorie
KALKULATOR KREDYTOWYKALKULATOR KREDYTOWY

KWOTA PLNPOLECAMYPOPULARNE TAGI